Veronika Kristová a její Prodřené kecky

zveřejněno 29. 4. 2021

Veronika Kristová, naše starostka a máma tří dětí, jde rozhodně v běhu příkladem. Na minulém Jarním rozBĚHu stála na startovní čáře a s Milanem Mikou běh otvírali, letos se výzvy účastní s celou rodinou. 

Jejich tým Prodřené kecky nemá malé cíle, rozhodli se všichni bojovat o medaili XL! 

Jak se dá skloubit náročná práce, domácí výuka tří dětí a sport? Jak často stihneš v této době vyběhnout, nebo třeba jen vyjít ven na procházku?

Je pravda, že covid nám všem udělal čáru přes rozpočet. V rámci možností se nám ale doma podařilo nastavit systém tak, abychom měli čas i na sport a procházky. Snažím se všechen volný čas trávit s dětmi, takže sportujeme hodně společně. V autě máme neustále sbaleny kolečkové brusle, skateboardy, kopačák, koloběžky, v létě přibalujeme plavky, potápěčské brýle a cokoliv, co se dá užít u vody. A pak už se jen operativně rozhodujeme, co podnikneme. Víkendy se snažíme trávit alespoň jeden den všichni někde v přírodě na výšlapu.

Já vím, že před dětmi ses věnovala posilování, jak ses k tomu dostala? Věnuješ se tomu ještě?

Věnuji se tomu už od mládí. Na Moravě, odkud pocházím, jsme ve vsi se sestrou vedly oddíl Orla, což je podobná organizace jako Sokol. Orel tenkrát nám, instruktorům laikům zajistil odborné školení přes Asociaci cvičitelů a instruktorů ČR. Na víkendových kurzech jsme probírali všechno. Od funkční anatomie a základů fyziologie člověka, po správné techniky cvičení, sestavování cvičebních plánů pro dospělé i děti, správnou životosprávu sportovců atd. Zdravá strava byla pak samozřejmě u nás revoluce, doma se dělala dvakrát do roka zabijačka, vařilo se vydatně moravsky... J Nebýt této možnosti, nikdy bych si žádný podobný kurz asi neudělala. Naučila jsem se cvičit správně, což je stejně důležité jako cvičení samotné a celý život se v tomto oboru snažím vzdělávat. Možnosti jsou v dnešní době obrovské. A protože při cvičení jsem spíš vlk samotář a potřebuji jet podle svého tempa a časových možností, tak mi tento sport velmi vyhovoval a vyhovuje dodnes.

Přiblížíš nám to více? Jak se vlastně tento sport správně nazývá?

Fitness, bodyfitness, posilování - říkat tomu můžeme různě. Někdo slyší slovo posilovna a představí si jen kulturistu, ale tak to není. Mám tři děti - holčičku a dvojčata a v těhotenství se mi doslova vyplatilo "Co se v mládí naučíš, ..." Během těhotenství ani poté mě například nikdy nebolela záda, i když to s dětmi bylo fyzicky náročné. Spočítala jsem si například, kolikrát za den zvedám děti. To je pohyb, který si ani neuvědomíte, že děláte stokrát denně. A když ho děláte pořád špatně, tak se to brzy někde projeví. Převedla jsem si prakticky všechny vědomosti od správného držení těla po správné provádění cviků do běžného života. Když byly dvojčatům tři roky, našla jsem si posilovnu s velkým dětským koutkem a začala jsem znovu cvičit a brát všechny tři děti s sebou. Přijde mi, že u nás zatím návštěvy posiloven nejsou moc trendem, protože si spousta lidí myslí, že zvednete párkrát činku a už máte všude boule jako Arnold. Ale je to naopak, správně zpevněné tělo pomáhá předcházet mnoha zdravotním problémům a posilování naopak pomůže hezky zformovat zdánlivě neforemné tvary. J

Jaké další sporty máš ráda?

V patnácti jsme si za první peníze z brigády koupily se sestrami pořádná kola a už jsme z nich nesesedly. Mládí jsem projezdila na kole a mám ho ráda do teď. Pak samozřejmě tu moji posilovnu, kolečkové brusle. A moc ráda běhám hodně brzo ráno.

Jaký vztah ke sportu mají děti? A je nějaký sport, který je pro tebe výzvou?

Děti ke sportu vedeme od malička. V lockdownu jsme si doma dělali kruháče, v pokoji mají žebřiny, lano na šplh a TRX. Pavlík a Verča jsou spíš siloví a klidnější. Pavlíka baví parkour, tam je základ mít sílu a umět správně pracovat s tělem, takže spolu občas cvičíme. Pavlínka je zase hodně energická, pro běh jako stvořená. Je nejrychlejší a nejvytrvalejší z celé party Prodřených kecek. Verča je pro mě největší výzva a taková hříčka osudu. Je srdcem i duší milovník koní, už od mimina. Já mám naopak ke koním velký respekt a seděla jsem na nich jen párkrát, i když doma jsme koně vždy měli a koňák byl a je můj otec. Nějak na ni ty taťkovy geny přeskočily a my ji v tom samozřejmě chceme podpořit. Takže mé odhodlání je, se do toho sedla jednou znovu posadit s ní.

Milan Mika

zveřejněno 27. 4. 2021

Milan Mika je jako vášnivý sportovec znám nejen mezi přáteli, ale i v práci a v naší obci. Jako marketingový ředitel ÚJV Řež, a.s. otevíral v roce 2019 nultý ročník Jarního rozBĚHu.

Běžně běhá okolo 10, někdy i přes 20 kilometrů, účastní se závodů na běžkách i dálkových pochodů a nebo si jen tak zajede z Šumavy do Prahy na kole. Poslední dobou doplňuje běh a kolo ježděním na kolečkových lyžích. Bydlí totiž u Ladronky, kde jsou na to ideální podmínky. 

Vy už jste určitě sportoval odmala, je to tak?

Organizovanému sportu se věnuji od svých 8 let. Nejprve to byl požární sport. Po zbourání staré otrokovické požární zbrojnice, která musela ustoupit nové panelové výstavbě, jsem přesedlal na orientační běh, v zimě jsem ho pak doplňoval běžeckým lyžováním. Vše za TJ JISKRA Otrokovice.

Jakým sportům se nyní věnujete? Co všechno se dá při práci a s malým synem ještě podnikat a stíhat?

V současné době na amatérské úrovni opět orientačnímu běhu, kolečkovým lyžím, běžkám a s postupujícím věkem a bolavými koleny pak i silniční cyklistice. Výlety s rodinou na kole k tomu také patří.

Jakého sportovního zážitku nebo úspěchu si ceníte nejvíc, nebo na který nejradši vzpomínáte?

Velkým sportovním zážitkem v orientačním běhu bylo vítězství v jedné z etap největšího závodu na světě, švédského O-Ringenu v roce 1991. Společně se mnou v tu chvíli dobíhal do cíle i finský reprezentant Mika Kuisma. Celá mnohatisícová aréna burácela, moderátor řval "Mika, Mika, Mika". Byl to silný sportovní zážitek. A opravdové sportovní úspěchy? Pár medailí by se našlo, zejména v dorostu a žácích. Medaile jsem přivezl ze Slovenska, Maďarska, Polska, Rakouska a hlavně i tu jednu zlatou ze Švédska!

Máte nějaký sportovní sen, který byste si chtěl splnit?

Padesátku jsem už překročil. Mé sportovní sny se upínají zejména k tomu, aby byla co nejdelší doba, po kterou budu moci ještě sportovat. Je pravdou, že jsem ještě nejel Vasův běh na lyžích, chtěl bych se vrátit na závody v orientačním běhu do Skandinávie a také bych rád jel po trati některé z etap závodu Tour de France na silničním kole. Snad se mi ty sny ještě podaří splnit.

Radka Johánková

zveřejněno 25. 4. 2021

Radka Johánková ze "stáje" ÚJV běhá v tříčlenném týmu "Každý kilometr se počítá:-) 

Ale nenechte se zmást, kilometrů naběhali už požehnaně a Radka se mezi ženami drží od začátku v čele tabulky. 

Představíte nám svůj tým? Kdo s vámi běhá a jaký vztah k běhu máte?

V týmu běžím se synem Davčou a s mojí mladší sestrou Káťou. Běhám ráda a potřebovala jsem přesně tuhle motivaci - jarní rozběh. Se sestrou jsme si večer psaly, kolik km jsme uběhly a pokud ta druhá zatím otálela, tak tohle byl ten pravý impulz a šla si zaběhnout.

Musela jste je k účasti přemlouvat, nebo souhlasili hned?

Já jsem si řekla hned, že do toho půjdu a věděla jsem, že se Káťa určitě přidá, a když už poběží "teta Káťa" tak bylo jasné, že Davča nezůstane pozadu.

Účastníte se i jiných běhů nebo závodů?

Ano, občas jsem se zúčastnila různých závodů, charitativních běhů a letos i virtuálních.

Přijedete příští rok do Řeže, pokud se závod bude moct uskutečnit naživo?

Asi ne, máme u nás krásnou přírodu a běháme si pro radost... Ale nikdy neříkej nikdy, tak třeba uvidíme a všichni tři přijedeme. Je úžasné, že někdo tohle zorganizuje, vymyslí a zrealizuje. Takže moc děkujeme a držíme palce všem, co běželi a běhají, vždyť každý km se počítá :-)

Aneta Jirásková a Stellinka

zveřejněno 23. 4. 2021

Aneta se Stellinkou se společně účastní už druhého Jarního rozBĚHu - v nultém ročníku jela Stellinka v kočárku, který Aneta, stejně jako další maminky z týmu BabyCafé, tlačila při běhu před sebou. 

I letos patří obě k nadšeným účastnicím. 


Anet, jak na to vzpomínáš? Šla bys do toho znovu? Máš další miminko, tak se to nabízí. A co Stellinka, pamatuje si z toho něco?

Anet: Vzpomínám na to moc ráda a těší mě, že se takovéto prima akce v Řeži uskutečňují. Především ty sportovní, kde se mohou zúčastnit i nejmenší děti, které tak můžeme vést ke zdravé soutěživosti a sportu, takže určitě bych do toho šla znovu. Zaběhla si okruh s kočárkem a pak i ten nejmenší pro děti se Stellinkou, kterou bych ráda podpořila, kdyby už běžet nemohla. Ačkoli na běh moc nejsem a nejraději mám chůzi v rychlejším tempu.

Anet: Stellinko, pamatuješ si na první rozBěh, kde jsi seděla v kočárku?

Stellinka: No pamatuju. Seděla jsem v kočárku a okolo byly další dětičky z Kavárničky. (kavárnička pro maminky a děti, která se jednou měsíčně konala na obecním úřadě)

Anet: Líbilo se ti to? A co se ti líbilo nejvíc?

Stellinka: Měla jsem radost, že jsem tam měla kamarádky a dostala jsem medaili. 😊

Co vás nalákalo k účasti letos? Běháte a chodíte na procházky pravidelně?

Anet: Letos nás toho nalákalo opravdu hodně. Především asi to, že je to jedna z mála akcí, která se, ač distančně, může konat. Vzhledem ke covidové situaci mě mrzí, že jsou děti o spoustu zážitků ochuzené. At už jsou to kulturní nebo právě i ty sportovní akce. Navíc rozBěh má krásného ducha, protože nezáleží, jestli člověk běží nebo jde, kolik toho kdo uběhne, ale že se hýbe, a když je na konci ještě vysněná medaile, tak je to skvělá motivace pro děti k pohybu. No a my chodíme opravdu pravidelně, tak zúčastnění se byla jasná volba. 😊

Anet: Stellinko a baví tě chodit nebo běhat? A příští rok se taky zúčastníme rozBěhu?

Stellinka: Baví mě běhat, ale né do kopce. Joooo určitě i příští rok poběžíme!

Co dalšího společně s mužem a dětmi rádi podnikáte?

Anet: Pokud zrovna nevytváříme něco na zahradě, na které je vždy co dělat, tak máme rádi výlety. Ať už tady v blízkém okolí nebo si rádi zajedeme třeba do hor. Navštěvujeme přírodní zajímavosti a obcházíme různé naučné stezky. Také jsme nadšení houbaři. Prostě jsme raději tam, kde příroda převažuje nad množstvím lidí. 

Filip Kužel a Kuželky

zveřejněno 21. 4. 2021

Filipa Kužela přihlásil na Jarní rozBĚH kolega, spolu s dalšími kolegy a kolegyněmi vytvořili tým Radiofarmaka. 

Hned po startu začala kilometry posílat i jeho žena a zanedlouho rodiče přihlásili i dvě dcery a ty s maminkou vytvořily tým s vtipným názvem Kuželky. 

Kilometry jim přibývají doslova každým dnem a běh i chůze je očividně baví:-)

Co jste si pomyslel, když vás kolega do Jarního rozBĚHu přihlásil? Běháte pravidelně?

Nejprve jsem si pomyslel, že to asi nebude nic pro mě, protože nejsem, stejně jako má žena, žádný velký vytrvalostní běžec. Když jsem si ale přečetl propozice a zjistil, že se "počítá" i chůze a hlavně, že se může zapojit celá rodina, řekl jsem si, že by to mohlo být pěkné zpestření 😊. Roky pravidelně běhám pouze na kurtu jako squashový hráč, ale to je úplně jiný charakter běhu. Žena zase jezdí spíše na kole. Nicméně na kurtu jsem si kvůli pandemii již dlouho nezaběhal, proto jsem uvítal tuto výzvu jako možnost se realizovat i jinak. Navíc jako rodina vyrážíme pravidelně na menší či větší výlety, což bylo dalším důvodem se zúčastnit.

Jak to vzniklo, že se účastníte celá rodina?

Nejprve jsem přihlásil pouze ženu, ale děti "boj" o medaile a možnost, že získají každá svou tak nadchnul, že jsem je nakonec přihlásil také (konec konců chodí stejně všude s námi).

Kde všude běháte a chodíte? Kilometry posíláte skoro každý den - je pohyb pravidelnou součástí vašeho dne?

Vyrážíme na výlety především v okolí našeho domova. Ostatně v první půlce měsíce to ani nešlo jinak 😊. Bydlíme v Adamově, v podstatě v Moravském krasu, takže inspirací na různé okruhy v okolí je mnoho. Do přírody vyrážíme rádi odjakživa. Podnikali jsme výpravy i před dětmi a teď s nimi.

Máte malé děti, co všechno s nimi rádi podnikáte?

V posledním roce podnikáme rádi pěší výlety všude, kde to jen jde. Holky mají nejradši, když je součástí výletu i "piknik" v přírodě. Rádi využíváme i kol a koloběžek. Rádi jsme s dětmi jezdili i na víkendové pobyty a dovolené po celé ČR i mimo ni. To jsme ale v posledním roce omezili. Ať už podnikáme cokoliv, vždy celá rodina pohromadě.

Ivča Pínová

zveřejněno 19. 4. 2021

Ivču a Jardu Pínovy můžete v Husinci a Řeži potkat při běhu, jízdě na kole, procházce s vnoučaty a nebo na některé z akcí, ať už v obci nebo v Polepšovně ducha. 

Oblíbené Yardyády, které sami pořádali, sice desátým ročníkem v roce 2018 skončily, ale byly nahrazeny Koloběhem, jehož 0. ročník se uskutečnil na jaře 2019.

 1. ročník vloni překazil koronavirus.

Ivčo, ty ses Koloběhu účastnila, jaký to byl zážitek, ujet a uběhnout 37 km ve dvojici, střídat se na jednom kole? Měli jste nějakou taktiku?

Na náš první koloběh Říp - Řež (pořádaný Petrem Hezinou) jsme se hrozně připravovali a ladili jsme taktiku nad mapou, řešili jsme převýšení, terén a kdesicosi. Když jsme se ve vlaku Kralupy - Ctiněves potkali s dalšími dvojicemi, dala mi jedna ze zkušenějších závodnic zásadní radu: nech ho běžet, dokud může, potom střídejte. A tak to bylo :) Máme s Jardou nevýhodu, že při každém střídání přenastavujeme výšku sedla, takže nestřídáme tak často, jako jiné dvojice. Jarda běhá samozřejmě mnohem víc a rychleji, takže běží podstatnou část trasy, já běhám kratší úseky.

Jaká jsou vlastně pravidla? Vím, že se oba z páru nesmí od sebe moc vzdálit a musí se v průběhu závodu vystřídat...

Je to jednoduché, oba z páru mají být celou dobu na dohled, cyklista nesmí kolo někde pohodit a běžet napřed, kolo by se mělo předávat z ruky do ruky, do cíle musí dorazit spolu. Ale klidně může jeden z dvojice celou trasu uběhnout a druhý jet na kole - což otvírá možnost prakticky komukoli, jsou vítány i začátečnické dvojice, přežije každý a za ten adrenalin a endorfiny to stojí :)

Jak to bude s Koloběhem letos, plánujete další ročník?

Určitě, ale jako všechno, je termín na vodě, rádi bychom ho uspořádali do prázdnin. Stejně důležité jako závod je setkání a mudrování po závodě, takže distančně by to nebylo ono :-)
Není nad přátelské popovídání po závodě na terase Polepšovny.

Co ty a běh? Jak dlouho běháš? Co tě k běhání přivedlo? Kde se ti dobře běhá?

Trochu vážně jsem běhala jako žákyně a dorostenka, protože s turisťákem (tím stejným, který tu ve vsi má padesátiletou tradici) jsme trénovali na branně turistický závod. Brali jsme to vážně a "trénovali". Tehdy mi spolužačka Dáša Mottlová, běžecký talent, mistryně republiky ve své žákovské kategorii, poradila jak při běhu dýchat. To jsem nikdy nezapomněla a doteď z toho žiju. Potom jsem běhala za dětmi, když se učily jezdit na kole, nebo na vlak a na běh jsem nemyslela. V roce 2008 jsem byla delší dobu v Anglii - a tam běhali všichni. Skvělá motivace. Do deníku jsem si zapsala:

"Běhají tu všichni, stačí se zastavit a dívat. Muži, ženy, sólisti, dvojice, skupiny, hubení, tlustí, mladí, staří, profíci, plaziči, nasucho, s vodou, prostě všichni."

A tak jsem si koupila první běhací boty (za 6 liber Adidasky, takže fake :)) a začala běhat. Baví mě to dodnes. Nejradši mám moment po doběhnutí, nakopne mě to a mám ze sebe radost. Nemám žádné běžecké ambice, jen tu radost. Mám ráda amatérské závody, atmosféru, běžecké kamarádství nebo jak to nazvat, sounáležitost... Ale ráda běhám sama tady v Řeži, máme to tu krásné, kolem řeky nebo pěkně do kopce terénem nebo serpentýnami - jak kdo má rád. Jaro je pro mě restart, protože v zimě tomu moc nedám :)
Běhám nejradši Yardyádu, tedy 8-9 km a podle hesla "kdo uběhne 9 uběhne i 12" se zúčastňuji podzimní Nefiltrované dvanáctky nebo některých etap Běhej lesy...

Přeji dobrý rok všem, nejen běžcům :)

Milča Bartíko

zveřejněno 18. 4. 2021

Další úžasnou ženou a inspirativní běžkyní je Milena Bartíková z Řeže. Přátelé jí neřeknou jinak než Milča. 

Jarního rozBĚHu se účastní s dcerou Zuzkou a společně běhají za tým Béčka.

Milča je nejen ostřílenou běžkyní, ale i organizátorkou...


Milčo, ty jsi v Husinci a Řeži jako běžkyně známá, jak dlouho běháš, chodila jsi třeba na škole do nějakého běžeckého oddílu?

Jako malá jsem do běžeckého oddílu rozhodně nechodila, běh jsem neměla ráda, vlastně ani žádný jiný sport jsem nemusela, kromě lyžování a kola. Kdy jsem začala běhat, tak to vím úplně přesně. Bylo to v srpnu 2010 na rodinné dovolené u Severního moře, kde jsem za týden naběhala asi 50 km bosá v písku a vrátila se s vědomím, že teď je ze mne ten běžec. Poté jsem měla asi měsíc problémy s achillovkami, ale to už je zapomenuto. Pochopila jsem, že tudy cesta úplně nevede, koupila si radši běžecké boty a běhat jsem už nepřestala.

Běhám i závody, seriál RunCzech hlavně díky sponzoringu mého skvělého zaměstnavatele a skvělé běžecké partě v práci. Občas nějaké větší závody typu Běhej lesy a pak spoustu malých závodů v okolí, z nichž nejlepší jsou samozřejmě ty řežské a to zejména díky místní běžecké komunitě a hlavně díky Jardovi Pínovi.

Nejsilnějším zážitkem jsou určitě maratony, protože cesta k nim není úplně jednoduchá, trénovat se musí. Velké městské maratony mají neuvěřitelnou atmosféru, je snadné si na nich vytvořit závislost. Nezapomenutelným pro mne byl Bostonský maraton 2018, rok nejpříšernějšího počasí v celé jeho dlouhé historii. Jsem vděčná, že jsem mohla být jeho součástí, i když při závodu mi to úplně tak nepřipadalo.

Vím, že v Řeži organizuješ Vánoční běh, povíš nám víc o téhle akci? Jak a kdy vznikla, kam běháte, kolik lidí běhá?

Vánoční běh vznikl v prosinci 2012 zcela spontánně kombinací dvou faktorů, a to tak, že jsme si s kamarádem Honzou chtěli jít na Štědrý den dopoledne zaběhat a já se zrovna naučila vytvořit událost na facebooku :-). Pozvali jsme všechny kamarády a kamarády kamarádů. Protože jsem v té době byla v cyklistickém týmu, přijeli skoro všichni na kole, takže to byl takový spíš koloběh. Vyráželi jsme z Řeže od betléma po cyklostezce k psímu útulku a zpět, celkem 15 km. A takto to zůstalo každý rok. Běžců určitě přibylo, někteří se připojí později nebo odpojí dříve, běžíme volně a hodně si povídáme a hodně na cyklostezce překážíme, což jindy samozřejmě neděláme J Myslím, že nás bývá kolem 40 účastníků, včetně kočárků, vozíků a psů. Po doběhu doplňujeme u betléma sacharidy a tekutiny ve formě cukroví, svařáku, atd. V posledních letech se snažíme náš běh organicky propojit s jinou tradiční akcí kralupského ultramaratonce a kamaráda Reného Kujana, který organizuje maraton s poslední zastávkou právě u nás. Ne vždy se nám setkání logisticky vydaří, občas jim utečeme, ale vždy u nás najdou otevřenou občerstvovačku a pocit běžecké sounáležitosti umocněný vánoční náladou. Poslední ročník nastartoval novou tradici, místo setkání jsme přesunuli k husinecké skále, abychom si před během zaplavali (někteří i po běhu). Jsem moc ráda, že přišli zase noví lidé a bylo to moc fajn. Příští ročník bude jubilejní desátý, takže musím vymyslet zase něco nového, a to je můj cíl. Věřím, že po této promo se opět rozrosteme J

Co ještě děláš ráda ve volném čase?

Ve volném čase chodím ráda do kavárny :-). Jinak taky jezdím na kole, ponejvíce do práce na letiště a z práce kolem otevřených okének. A letos jsem zjistila, jak moc miluju běžky a Jizerky, kde jsem trávila každou volnou chvilku včetně některých homeofficů. Taky ráda chodím po přírodě, hlavně po horách a hrozně ráda cestuju a těším se na normální život v otevřeném světě. 

StřeLenka (Lenka Střelbová)

zveřejněno 16. 4. 2021 

Tomu se říká nadšený účastník! 

Úplně první kilometry do výzvy zaslala Lenka Střelbová (alias StřeLenka) 31. 3. už v 11:38 a třetí den si vyběhala medaili XL. Pak se na chvíli odmlčela, ale jakmile poslala zpětně všechny naběhané kilometry, vyšvihla se opět do čela tabulky:-) 

Co nám o sobě tato sportovkyně ze Skupiny ÚJV prozradila?

Lenko, podle kilometrů, které posíláš, běháš pravidelně trasy kolem 10 km. Jak ses k běhání dostala? Co ti běh přináší?

Pravda, nyní jsou to většinou takovéto vzdálenosti, ale osobně mám ráda výběhy delší, okolo 17-20 km. No bohužel zdravotní komplikace mi je teď neumožňují. Člověk už musí v určitém věku své tělo poslouchat :)

Jak jsem se dostala k běhání? Velmi pozdě (pár let do 40) a "z donucení". Jako 90% lidí jsem běh ještě před 10 lety nenáviděla, myslím, že se na nás všech podepsalo děsivých 1500 m o těláku na základce. Dělala jsem různé sporty, hlavně kolo, in-line brusle a pak několik let sebeobrany. No a to už jsem začala s během trochu koketovat. A jednoho dne mi můj bratr oznámil, že jsem registrovaná na We Run Prague, protože on tam chce běžet a sám tedy neběží. A že mám 2 měsíce na přípravu, je to 10 km a vejdeme se do hodiny. Sourozenecká rivalita zafungovala, nechala jsem se vyhecovat a vzala jsem to jako osobní výzvu překonat něco, co mi fakt nejde. Závod jsme dokončili skoro na čas a běhání v mém životě už zůstalo. Prošla jsem, jako každý běžec, různými fázemi jako je "běhání v partě", "vymetání závodů", "honba za tempem". Teď jsem ve fázi "užívám si klid", běhám pro radost, relax, vyčištěnou hlavu... Jo a hlavně proto, abych se mohla dobře najíst :D

Z mapky jsem viděla, že běháš v Praze. Máš své stálé trasy? Kde se ti běhá nejlépe?

V Praze běhám nejvíc, protože tu bydlím. Ale srdcovky mám jinde. Když si mohu vybrat, tak utíkám do přírody, mimo civilizaci a lidi. I v Praze, když je čas, běhám v Krčském lese nebo na Točné. Dobrá trasa je z Prahy do Řeže - rozuměj do práce nebo zpět :) No na srdce jsou Poděbrady, tam jsem původně doma. A co opravdu miluji, jsou Beskydy a Jeseníky. Běžet v přírodě, s batůžkem na zádech, bez limitu času a vzdálenosti... to je pro mě nejvíc.

Co kromě běhu ráda děláš ve volném čase?

Asi miliardu věcí, potřebovala bych, aby měl den o spoustu hodin víc. Tak třeba máme dvě ohaří slečny, které milují pohyb v přírodě stejně jako já. Dělám další pohybové aktivity - kolo, brusle, plavání, lezení, badminton. Obr koníček, se kterým jsem před 2 lety začala a stále vlastně začínám je paragliding. A pak nějaké "gaučové" koníčky jako čtení (které tedy šidím audioknížkami při sportu), háčkování, pletení, šití...

Marek Mikloš

zveřejněno 14. 4. 2021

Marek Mikloš ze skupiny ÚJV (konkrétně z Centra výzkumu Řež s.r.o.) přihlásil na Jarní rozBĚH celou svou rodinu včetně kolegyně. Běhají společně za tým Hafanovci. 

Také jako jediný předložil hned na začátku rozpis, kdo z týmu jaké trasy uběhne, a pro sebe naplánoval všechny trasy třikrát, což znamená naběhat za duben téměř 100km!

Hned na začátku se zeptám, jak se daří plnit plán :-)? Jste jako vedoucí týmu spokojen?

Plán se plní přesně podle očekávání, a tedy běháme, kdy se nám chce a kolik se nám chce 😊. Někteří z nás překonávají své první uběhnuté půlkiláčky, jiní se chystají na svůj první maraton. Jako vedoucí si nemohu stěžovat, jelikož jsem se upsal k nejdelší trase.

Podle profilovky na facebooku vypadáte jako náruživý sportovec, jak často běháte? Jakým jiným sportům nebo koníčkům se ještě věnujete?

Popravdě často neběhám, jelikož běh nesnáším. Již odmala bojuji s astmatem a běh není zrovna ten nejlepší kamarád pro tuto aktivitu. Před pár lety jsem se hecnul a něco málo natrénoval, abych si mohl změřit síly s Kralupskými Gladiátory na jejich tradičním Gladiator Challenge, ale málem mi vyskočily plíce (to 4. místo za to stálo). Pak jsem se dostal k Oxygen Advantage a Buteykově metodě dýchání a naučil se tak mnohem lépe nakládat s kyslíkem. Takže teď běhám, protože můžu! A když tím pomůžu dobré věci jako třeba Move4Help anebo Tradiční Kralupský vánoční běh s ultramaratoncem René Kujanem, tak mám z toho dvojnásobnou radost. Ve svém volném čase se kromě své rodiny věnuji všeobecnému rozvoji pohybu (#PlayReal) se zaměřením na stojkování a Floorwork a jsem obrovským nadšencem sportovního lezení, zejména na skalách. Ale lezením na stromy, nebo chozením po zábradlích také nepohrdnu. Jinými slovy, přes týden mě najdete na workoutu nebo v lese, o víkendu v horách a na skalách.

Máte malé děti, jaký vztah ke sportu mají?

Musím pyšně říct, že docela kladný. Neustále na něco lezou, někde skáčou, dělají kotouly a celkově si užívají tu svobodu těla, kterou mají. Synek má talent na co šáhne (lezení, lyžování, skateboard, jiu-jitsu, bruslení), jedna dcerka ráda plave, ta druhá ráda leze po skalách a stromech.

tým Červenkovi

Hynek, Anna, Jiří, Jakub a Anežka

zveřejněno 13. 4. 2021

Na nultém ročníku Jarního rozBĚHu nás potěšilo, že si na start stoupli i sportovci a trenéři Biatlonu Klecany, mladého sportovního oddílu, který už stihl posbírat medaile a úspěchy po celé republice. 

Trenérská a sportovní rodina Červenkových z Husince se distanční výzvy účastní i letos.

(na fotce zleva Hynek, Anna, Jiří), účastní se i tatínek Jakub a malá Anežka 

Jak vlastně probíhá příprava biatlonistů v létě? Zimní přípravu si asi všichni představit dovedeme, ale bez sněhu?

Jiří: Běh, kolečkové lyže, střelba.

Hynek: V žákovských kategoriích a u dospělých amatérů se pořádá letní biatlon, tj. běh v terénu a střelba. Od dubna do září závodíme na regionech, na tříkolovém českém poháru a na mistrovství republiky.

Anna: Od srpnového soustředění vždy zahajujeme přípravu na kolečkových lyžích. Můžete nás potkat na cyklostezce v Klecánkách nebo v lesoparku v Letňanech. Kluci, máte radši kolce nebo běžky?

Jiří: Tak to je snad jasný, že normální lyže.

Hynek: Je fajn, že můžeme aspoň nějak lyžovat i v létě.

Anna: Často se lidé ptají, jak se na kolcích brzdí. Nebrzdí. Dá se zpomalovat, nejrychlejší je vběhnout do trávy.

Jakou roli v přípravě biatlonisty zaujímá běh? Běháte vy rádi, ať už v rámci přípravy, nebo jen tak?

Anna: Zásadní, i v zimě. Od jara trénujeme podobně jako běžci, hlídáme techniku, budujeme rychlost a obratnost. Víc než atleti specialisté se zaměřujeme na vytrvalost a na kopce. Závody jsou v pěkných, náročných a kopcovitých terénech, dostaneme se do krásné přírody napříč celou republikou. Osobně běhám nadšeně naprostou většinu tréninku s dětmi, někdy se dvěma skupinami po sobě, samozřejmě zapojujeme hry a štafety a vůbec se snažím, aby byl trénink zábavný. Když si jdu zaběhat sama, těším se na klid, ticho, volavky nad Vltavou, vyrovnanou hlavu i tempo.

Hynek: Běh je 60% tréninku, musíme běhat. Chodím také na atletiku na ovál.

Jiří: Rád běhám v přírodě, kde můžu něco zažít a vidět. Na ovále je to pořád to samé dokola. Když není trénink, chodím běhat se psem.

Sport a pohyb je u vás určitě na denním pořádku, co všechno rádi děláte?

Jiří: V dnešní době i chůzi, abych neztrouchnivěl, můžu u toho poslouchat písničky. Jezdím na kole, je to větší adrenalin, mám větší svobodu, že můžu dojet dál.

Hynek: Gaučink, protože teď mám nohu v sádře. Dokud jsem měl nohu v pořádku, trasu M Jarního rozběhu jsem stihl dvakrát, potřetí bych ji rád zdolal i o berlích. Jinak jezdím na kole a chodím hrát fotbal s kamarády.

Anna: Vloni jsme hráli tenis na řežských kurtech, rádi plaveme, jezdíme na plachetnici, chodíme na výlety. Nechceme žít jen biatlonem a běžkami. Za poslední rok jsme poznali, že i děti mohou kvalitně trénovat individuálně dle tréninkového plánu. Chyběla nám ovšem radost, legrace, přátelství, v tom oddílový život nenahradíte. Sportovat jen s rodinou nebo s oddílem je velký rozdíl.

tým Apneaman:
Martin Čítek a Martin Šiman

(na fotografii zleva)

zveřejněno 12. 4. 2021

Dva Martinové, kolegové a kamarádi z Řeže, se přihlásili společně v týmu Apneaman. Medaili z trasy XL měli v kapse už sedmý den výzvy. 

Medaile ostatně sbírají již delší dobu, ale ne za běh. A co vlastně znamená název týmu "Apneaman"?

Martin Šiman (na fotografii vpravo)

Po prvním týdnu už máte vyběhanou medaili na trase XL, běháte většinou tratě kolem 11 km?

Za běžce se úplně nepovažuju. Většinou běhám mezi 6 a 15 km, podle chuti a možností.

Jak dlouho běháte, co vám běh přináší?

Běh mi přináší zejména uvolnění a relaxaci (sem tam i trochu bolesti 😊). Je to pro mě doplňkový sport, ale díky za něj. Přeci jen je poslední rok situace okolo sportů poněkud obtížná.

S kamarádem jste vytvořili tým APNEAMAN, co to jméno znamená?

Apneaman je především klub nádechového potápění. V rámci klubu se pod vedením trenéra Martina Zajace zformoval v posledních cca 10 letech velmi úspěšný závodní team, jehož jsme oba s kamarádem sousedem Martinem členy.

Závodní tým, páni! Povíte nám víc?

Máme za sebou pár mistrovství republiky i s nějakou tou medailí za jednotlivé disciplíny. Martin Čítek reprezentoval i na mistrovství Evropy a je držitelem několika národních rekordů v bazénovém freedivingu.

A kde všude se potápíte?

Freedivingu se věnuji intenzivně až od roku 2016. V přípravě převažují bazénové disciplíny. Hloubky u nás trénujeme většinou v zatopených lomech. Tvrdé tréninkové podmínky českých lomů jsou pak výhodou při hloubkovém potápění v oceánu, kde je méně stresových faktorů. Už se těšíme, až bude možné zase normálně cestovat.

Martin Čítek (na fotografii vlevo) dodává:

Běhat jsem začal teprve nedávno, protože nám zavřeli během covidu bazény a tak se běhání stalo doplňkovým sportem, společně s kolem. Běhám převážně kratší úseky do 10km, přece jen jsem začátečník, ale Jarní rozběh XL byla fajn výzva a jsem rád, že jsem se zapojil.

S kamarádem jsme běželi za tým Apneaman, který úspěšně reprezentujeme i ve freedivingu. Podařilo se nám společně probojovat do reprezentace ČR a v současné situaci je pro nás důležité udržovat se v kondici, když nemáme možnost bazénových tréninků. Běhání proto bereme jako dobrou fyzickou přípravu, ale i příjemný mentální relax, kdy má člověk možnost vypnout a myslet jen na pohyb.

O potápění se dovedu rozpovídat na dlouho a většinou nejsem k zastavení :-) . Tak až se někdy potkáme u piva, můžeme popovídat :-) .

Katka Studničková, Lenka Mixová, 

Lenka Srbová, Gabča Bohatová 

(na fotce zleva)

zveřejněno 11. 4. 2021

Čtvrtý den Jarního rozBĚHu nám s čísly zamávala děvčata z týmu Osmička. Každá přidala neuvěřitelných 50 km a to zdaleka není vše, čím nás holky chtějí překvapit. Trénují totiž na Krakonošovu stovku! 

Tak holky, povídejte, jak se to stane, že člověk ujde 50 kilometrů za den?

Katka: To je tak, když máte za kamarádky takové bláznivky, a potřebujete zjistit, jestli je ve vašich silách ujít 100 km za 24hod.

Gabča: Bláznivky, to má Katka pravdu. Pokud najdete lidi, kteří mají stejné cíle a hlavně stejný humor, člověk ujde i mnohem víc kilometrů, než si vůbec dokáže představit. Cesta byla opravdu skvělá. Holky jsou jedničky a nejen pro mě.

Lenka M.: Nešly jsme poprvé, ale tentokrát nejvíc. Moc si na vás, ženy, cením, že kolem ničeho neděláte okolky. Prostě se rozhodneme, že jdeme, tak jdeme. Uděláme si čas. Kačka je trasařka, Léňa tahounka a Gabka a já děláme atmošku.

Lenka S.: Jsme s holkama stejná krevní skupina - stačí něco naťuknout a nemají problém do toho jít, jsou pro každou "špatnost" :-) ! V takové společnosti je 50 km opravdu jen číslo a věřte, že nejvíc namožené máme paradoxně svaly od smíchu. A hlavně vím, že s touhle partou to u 50 km neskončí ...

Já vím, že před lockdownem jste společně trénovaly v Osmičce (fitcentrum v Řeži, které vlastí Lenka Srbová), jaké sporty děláte, co vás nejvíc baví?

Katka: Cvičení v Osmičce je TOP, něco šíleně návykového. Dále mě baví kolo a brusle, letos jsem si pořídila i běžky a využila i s holkami z Osmičky sněhu v okolí vesnice.

Lenka M.: Jo, to je fakt. Že Osmičku máme u "nosu" tady v obci je obří výhoda! Běžky jsme si letos užily i spolu, to bylo super.

Gabča: Po cvičení v Osmičce ráda jezdím na kole, podnikáme výlety s rodinou do přírody.

Lenka M.: V Osmičce si s holkama dávám pilobox, kruháč a trampolínky, s klecanským Šlapetem šlapu spinning, v Centru tance medituji při józe, ve FitPlusu v Březiněvsi TRX. Ne vše dohromady, ale mám ráda možnost si v daném týdnu vybrat, na co mám chuť a co zrovna mé tělo potřebuje. Jinak jsme s rodinou a rodinnými psy hodně venku a provozujeme vše, co právě umožňuje sezóna. Lyže, kola, turistiku, brusle apod.

Lenka S.: Tréninky v Osmičce a GLADIATOR RACE jsou prostě má srdeční záležitost. Když mi provozovnu zavřeli, začala jsem více běhat. Pokořila jsem 21 km a to je pro mě mé malé osobní vítězství, ale jsem spíš týmový hráč. Příprava na GR - běh, trénink na lezecké stěně, posilování, crossfitové tréninky a začala jsem teď běhat s mým psem Dastym.

Kromě Krakonošovy stovky a momentálně Jarního rozBĚHu, účastníte se i jiných závodů? Máte nějaký další sportovní cíl?

Katka: Snažím se plnit FB výzvy Spolu v pohybu. Můj sportovní cíl je v kuse uběhnout 5km. Teď je to spíš indiánský běh, ale zatím víc chůze J.

Gabča: Katko, vždyť víš, že po Krakonošově 100 chceme začít trénovat na Pražský maraton J J. Také chceme pokořit trasu Praha - Prčice, tak doufáme, že nám to vše vyjde, jak si plánujeme.

Lenka M.: (smích) Gabka nosí naše cíle! Já zase cítím ve vzduchu, že nás tréňa nepustí bez Gladiátora. Alespoň jednoho závodu. Pro mě je dlouhodobým cílem, aby nás to nepřestalo bavit!

Lenka S.: Za mě hlavně Gladiator race a Léňa M. to cítí dobře... :-) ! A samozřejmě určitě s holkama ještě něco vymyslíme! 

Maruška Šimonková

zveřejněno 10. 4. 2021

Stále usměvavá a dobře naladěná maminka čtyř dětí si od začátku výzvy každým dnem připisuje další a další kilometry, posouvá své osobní rekordy a před třetinou výzvy už má naběháno 113 kilometrů. Co nám o sobě prozradila?

Maruško, jak dlouho běháš? Jak ses k běhání dostala?

Běhám od začátku března 2021. Hned první víkend jsem se zúčastnila výzvy Dej si desítku se Spolu v Pohybu. To byl můj osobní rekord. Potom jsem si nadále běhala každý den, ale spokojila jsem se s cca 7 km za den. Další výzva Jarního rozBĚHu podpořila moji soutěživost a hlavně mi vyhovuje distanční průběh. Nejraději sportuji po probuzení. Když začnu aktivně, snažím se ve stejném duchu pokračovat celý den. Procházky s dětmi dopoledne i odpoledne, nepřejídat se apod. Dalším hnacím motorem je fakt, že nenaruším chod rodiny. Po probuzení dětí (14, 12, 6 a 2 roky) nastává kolotoč, který se zastaví až při uspání nejmladších.

K běhání jsem jako malá měla velice blízko. Bez tréninku jsem vyhrávala na ZŠ první místa. Až pubertou se vše změnilo a též výchovou v nesportovní rodině. Jsem samouk, který byl už tolikrát nadšeným běžcem. Na nějaký čas jsem se jako matka stala nadšeným chodcem s kočárem a tak nějak jsem si nevěřila, že bych uběhla třeba i 2 km. Rychlá chůze mi dělala dobře a výjimečně se zadařilo vyrazit sama. Zkoušela jsem indiánský běh a vnitřně přijala, že chůze má smysl a je fajn! Díky ní jsem se stala lehčí, pružnější a začala se cítit lépe a najednou jsem i popoběhla bez bolesti v bedrech. Stále se učím pracovat s dechem a nedám dopustit na hudbu . Měsíc jsem běhala při ranním zpěvu ptáků, ale mozek pracuje, smlouvá a ponouká už doběhnout. Tělo však sílí a chce běžet dál. Rytmus a energie hudby je něco, co mi zvedá náladu, synchronizuje tělo v pohybu i držet tempo a já se ponořím do sebe. První playlist mi vytvořila starší dcera a nyní už mám další dva své. Též mi pomáhá měření vzdálenosti podle GPS.

Co pro tebe běhání v současné době lockdownů a všelijakých omezení představuje?

Běhání pro mě znamená udělat něco jen pro sebe. Popřemýšlet, nadýchat se čerstvého vzduchu, získat nadhled ... Vracívám se spokojená, plna optimismu s plány jak budu milá a trpělivá matka, kuchařka, chůva, učitelka, uklízečka, motivátorka apod. Nyní si i víc vážím místa bydliště - být rychle a jednoduše v přírodě a potkat minimum lidí.

Co bys poradila lidem, kteří chtějí s běháním začít?

Kdo neběhá a rád by? Začínejte pomalu. Nepřepalte to, je to mnoho kroků zpět, někdy i let. Vnímejte svůj dech i pohyb a když nestíháte, zpomalte. Neřešte kolemjdoucí! Běžíte pomalu - no a co? Jen se úplně nezastavujte, raději chvilku jděte a až to zase půjde, tak se rozeběhněte.

POHYBU ZDAR!

Helena McAlorum

zveřejněno 8. 4. 2021


Helena McAlorum byla náš tajný favorit od začátku - sympatická mladá maminka, která se do Řeže přistěhovala nedávno a běhu věnuje snad každou volnou chvíli. 

Na konci 8. dne Jarního rozBĚHu, kde běhá s týmem Dlouhonožky, má na kontě bezmála 100 km. 

Heleno, ty běháš dlouhé tratě, já o tobě vím, že běháš i jako vodička RunCzech závodů, sama běháš půl maratony i maratony, tak pověz, co všechno pro tebe běh znamená?

Běh je pro mě styl života. Ráda běhám jen tak pro radost bez žádného cíle nebo tempa. Baví mě na závodech vodit, kde můžu motivovat další běžce k lepším výkonům, přináší mi to radost.

Jaké závody jsi absolvovala, jaký ti zůstal v paměti nejvíc?

Běhám hodně RunCzech závody, které jsou moje srdcovka, ale běžela jsem i pár závodu Běhej lesy nebo malé neznámé závody. V zahraničí jsem běžela maraton v Košicích, ve Valencii, v Istanbulu. Nejvíc se mi vryl do paměti maraton ve Valencii, který jsem běžela, když jsem byla 3 měsíce těhotná. Byl to můj nejdelší a nejtěžší maraton.

Kam se dá z takové běžecké úrovně posunout dál, co tě v běhu ještě láká? 

Jak jsem řekla, mě baví běhat pro radost a nebaví mě moc trénovat, ale když jsou závody tak to se musí. Do budoucna nemám momentálně žádné vyhlídky, určitě ne na překonání času. Spíše čekám, které závody se budou letos moc běžet a potom se rozhodnu. Moje motto je si to užít a na výkonu nezáleží🙂.

Kromě běhu se věnuješ i dalším koníčkům, co dalšího tě baví a naplňuje?

Je to jednoznačně jóga, která mi změnila život a stále mění. No a nesmím zapomenout malování mandal, které mi přináší veliký relax, zklidnění mysli. Všechny mé koníčky jsou zároveň i mojí profesí jsem lektorka jógy, osobní trenérka a pořádám kurzy malování mandal, co víc si přát 🙂 🙏.

Radim Kopřiva

zveřejněno 7. 4. 2021

Hned první den letošního Jarního rozBĚHu si na své konto zapsal 21 km, nejdelší běh ze všech.  A pátý den přidal dalších 27km! K tomu mezitím jakoby mimochodem 7km z běhu a další kilometry z chůze. 

Kdo je Radim Kopřiva, sympatický sportovec ze "stáje" ÚJV Řež?

Jak dlouho se věnujete běhání, co pro Vás běh znamená?

Běh pro mne hlavně znamená jednoduchý, dostupný a časově nenáročný způsob, jak se udržovat v rozumné kondici. Po zimě se s nástupem jara zase rád vrátím k běhání i ráno, protože je příjemným startem do nového dne si oběhnout doma Hostivařskou přehradu nebo to před prací vzít do Řeže z Holešovic podél vody. K běhu jsem měl vždy relativně blízko, ale až po plastice kolenních vazů v roce 2015 to začalo dávat trochu smysl. Přestal jsem se ničit na krátkých tratích ve vysoké tepové frekvenci, zvolnil jsem a postupně bylo běhání příjemnější, trasy se začaly prodlužovat a výkony zlepšovat. Nedokážu příliš dlouho běhat po stejných trasách, takže běh je pro mne i o objevování nových míst.

Účastníte se nějakých soutěží? Která Vás nejvíc zaujala?

Ze soutěží se pravidelně účastním závodů RunCzech jako např. pražský půlmaraton a maraton, Liberec Nature Run - ale čistě pro radost bez nějakých velkých ambicí (na to jsou ve Skupině ÚJV výrazně povolanější a zkušenější závodníci). V současné komplikované době bez závodů je nicméně příjemným rozptýlením účast ve výzvách jako je právě třeba Jarní rozBĚH. Dlouhodobě nejzajímavější akcí je pro mě nicméně horský ultramaraton Beskydská sedmička. Každý rok si říkám, že už nikdy více, že jsem se zbláznil, ale stejně se další rok přihlásím - letos budu na startu už poosmé. Těch 100 km přes nejvyšší vrcholy Beskyd přináší hodně prostoru a času k prověření vlastních schopností, limitů a hlavně psychické integrity.

Máte nějaký běžecký sen?

Spíše než sen je to dlouhodobý cíl - zaběhnout si všech šest závodů Abbott World Marathon Majors (Londýn, Berlín, Tokio, New York, Chicago a Boston). Zatím jsem od loňského zrušeného ročníku zaregistrován na letošní závod v Chicagu a jsem zvědavý, zda se mi podaří v říjnu začít tento cíl naplňovat. Na něco se ale člověk těšit musí.

Jaké další sporty máte rád?

Přibližně 20 let jsem se věnoval aktivně fieldlakrosu a boxlakrosu za SK Lacrosse Jižní Město na pozici obránce, ale nyní už se mám trochu více rád a už jsem spíše jen divák a fanoušek. Vytrvalostní běhání také upřímně moc nejde dohromady s takto kontaktními a rychlými sporty. A vždycky mne trošku lákalo vyzkoušet triatlon, ale o tom možná budu přemýšlet až po těch šesti velkých maratonech 😊

Nikola Kučerová

zveřejněno 5. 4. 2021

Od startu Jarního rozBĚHu držela několik dní prvenství Nikola Kučerová z Řeže. 

Věděli jsme, že neběhá, ale chodí, a že vyráží ven každý den několikrát. Napadlo nás, že chodí na procházky se psem, ale Nikola nás vyvedla z omylu - kilometry naskakují samy prý proto, že se snaží všude chodit pěšky! 

Co o sobě ještě tato mladá rodačka z Řeže prozradila?

Vždycky jste upřednostňovala pěší chůzi před dopravními prostředky?

Vždy jsem upřednostňovala nejefektivnější využití času. Takže než bych čekala pět minut na MHD, tak jsem šla raději na další zastávku. Ale delší vycházky byly spíš víkendovou záležitostí, protože přeci jen být v práci od rána do odpoledne a potom se táhnout mnohdy s těžkým notebookem pěšky přes celou Prahu je nereálné, pokud chce mít člověk pak ještě nějaký volný čas na vaření a jiný společenský život. V mém případě bylo pro tohle "rozchození" stěžejní, že jsem si během prvního lockdownu vypracovala celkem formu, mimo jiné díky řežským kopečkům, které vedou od vlaku do ulice Nad Údolím. Začala jsem i díky zavřeným sportovištím běhat... Myslím, že bez toho bych nikdy neušla bez úhony tolik, kolik ujdu dnes, denně se průměrně pohybuju kolem deseti kilometrů. Před rokem jsem byla ráda za polovinu.

Dá se to skloubit s prací, nebo vám nahrává současná situace? Kam vlastně všude chodíte?

Právě současná situace, fakt, že pracuji 100% z domova a můj společenský život je na bodě mrazu, mě vytáhla z osamělého bytu ven. Obvykle jsem trávívala odpoledne mimo domov, ale většinou jsem při přesunech používala MHD, primárním důvodem proč jsem MHD omezila, bylo samozřejmě nesdružování se na jednom místě a povinnost mít nasazenou roušku, přeci jen při pěší chůzi bez roušky toho pro svoji imunitu udělám víc. Chůze je pro mě nyní nejen prostředkem k získání imunity, ale i jistý druh terapie. Při procházce si člověk parádně vyvětrá hlavu.

Většinou vycházím ven s nějakým cílem, samotná cesta je cílem, ale obvykle končí na nákupech potravin (obchod mám sice hned pod bytem, ale většinou si dávám cíle aspoň dva kilometry od bydliště), spojuji tak příjemné s užitečným. Občas také chodím navštěvovat rodinu a přátele. A občas chodím na procházky i s nimi. S nástupem teplejšího počasí se těším na pravidelné docházení na workoutová hřiště.

Jak to máte s obutím a oblečením? Nazouváte už automaticky sportovní boty a volíte pohodlný oděv?

Ano, sportovní boty jsou nyní téměř mou druhou kůží. Dny, kdy jsem na sobě měla jiné boty, by se za poslední rok daly spočítat na prstech jedné ruky. To samé platí o legínách. Jsem zvědavá jak ty kilometry budu zvládat v šatech a sandálech! 😊 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky